Porady

Remont podłogi – co i jak?

Witajcie w kolejnym wpisie! Pewnie nie raz zastanawialiście się w jaki sposób zabrać się do remontu podłogi… Powodów może być kilka – może to być uszkodzenie jednej z warstw lub wszystkich warstw, zniszczenie powierzchni wierzchniej, albo może po prostu potrzebujecie zmiany w swoim otoczeniu. Być może też zakupiliście panele bardzo niskiej jakości i nie przetrwały one długo, tak też się zdarza i jest to dosyć częsty powód wymiany paneli podłogowych.

Słyszałem o patentach, które pozwalają nam to zrobić szybciej – jednym z nich jest położenie nowych paneli na stare. Pod żadnym pozorem tego nie róbcie! Jeżeli już zaczynacie pracę, zróbcie to tak jak należy. Polecam przed samym remontem zapoznać się z ofertą takich firm jak Moduleo, Wineo, Arbition, Pergo, Quick-Step, Barlinek, Baltic Wood, przeczytać ich zastosowania i jakie będą sprawdzać się najlepiej w waszym domu. W zależności też czego od nich oczekujecie, bo panele podłogowe możecie położyć nawet w łazience, ale wtedy trzeba wybrać całkowicie wodoodporne panele podłogowe, na przykład panele podłogowe hybrydowe, albo winylowe. W każdym razie najlepiej jest się zapoznać bezpośrednio z takimi informacjami na stronie producenta lub jeżeli jesteście z Kalisza, wybrać się do firmy Wnętrza z Klasą w której możecie zakupić między innymi tego typu panele podłogowe. W takich miejscach pracują profesjonaliści, którzy doskonale doradzą jakie panele podłogowe będą najlepsze do danej sytuacji.

Jeżeli chodzi o rodzaje paneli podłogowych, to polecam poszczególne rodzaje, między innymi:
– Panele podłogowe: Quick-Step, Parador, Premium Floor, Pergo, Weninger
– Panele podłogowe winylowe: Moduleo, Wineo, Arbition, Pergo, Quick-Step
– Podłogi drewniane: tutaj absolutny faworyt – Barlinek oraz Baltic Wood
– Podłogi hybrydowe: Barlinek

Po demontażu starych paneli możemy zabrać się za położenie nowych. Wszystkie powyższe podłogi układa się na tak zwany „zatrzask”, jest to bardzo prosty sposób montażu, który został zapoczątkowany już parę ładnych lat temu. Dzięki niemu w prosty sposób położymy nowe panele bez użycia siły, młotków, czy innych tego typu narzędzi. Jedyne czego możemy potrzebować, ale niekoniecznie musimy są podkłady pod panele podłogowe, ale w zależności jak wygląda nasze podłoże, oraz czy chcemy dodatkowo wygłuszyć lub ocieplić panele.

Sprawdź!  Nowoczesne Technologie w Budownictwie: Co Warto Wiedzieć?

sklep z podłogami